Az archenger a szezon egyik legkedveltebb szépségápolási terméke és joggal: a henger segítségével végzett arcmasszázs számos előnnyel jár. Hozzájárul belső egészségünkhöz, hangulatunkhoz, de emellett ragyogó és bársonyos arcbőrünkhöz is.
És mivel sok nőt hallottunk azon tűnődni, hogy az „arcmasszázs valóban működik-e”, ezért itt válaszolunk erre a kérdésre, és részletesen elmagyarázzuk annak hatásait.
Először is mi az az arctekercs?
Az archenger egyik végén felszerelhető egy vagy két természetes kővel (például kvarccal vagy szodalittal). Egyes bőrápoló termékekben csak egy nagyobb kő található, míg más hengereknél egy nagyobb és egy kisebb kő is található, hogy lefedje a kényesebb területeket (például a szem környékét).
Az arctekercs sima vagy texturált felülettel rendelkezhet, amelyek mindegyike bizonyos előnyöket kínál (amit egy másik cikkben tárgyaltunk).
Mikor és milyen gyakran kell használni az archengert?
Ideális esetben ezt az arcmasszázs készüléket naponta kétszer kell használni, reggel és este, az ápolási rituálé alatt. A masszázst a krém vagy szérum arcra történő felvitele után végezzük, hogy megkönnyítsük felszívódásukat (egyebek mellett).
A hengert nem szabad túl sokáig használni – akár három-öt perc napi masszázs is hosszan tartó előnyökhöz vezethet.
De tényleg működik?
Sokan kíváncsiak arra, hogy az arctekercsmasszázs valóban meghozhatja-e az ígért előnyöket. És ennek a kérdésnek a megválaszolásához a legjobb, ha szakértőkhöz fordul.
Tanulmányok kimutatták , hogy az arcgörgős masszázs hozzájárul a nyirokelvezetéshez, ami viszont csökkentheti a duzzanatot (beleértve a szem alatti táskákat is). A nyomás révén az archenger finoman stimulálja a bőr alatti nyirokrendszert (a nyirokrendszer folyadékkal teli folyadékát). Ezeknek a méreganyagoknak a jelenléte hozzájárul a bőr duzzadásához, a méreganyagokat kiszorító masszázs pedig sima és rugalmas megjelenést kölcsönöz a bőrnek.
Az arcmasszázs öregedésgátló hatással is rendelkezik, amelyet a keringés serkentésével érnek el. A masszázs során a görgő által kifejtett nyomás „felébreszti” az ereket és felgyorsítja a keringést. Ez serkenti a kollagén és elasztin termelődését, a rugalmas bőr két kulcsfontosságú elemét, de új sejtek termelődését is, ami fiatalabb és hidratáltabb bőrt eredményez, javítva a ráncok megjelenését.
És ha már a jó közérzetről beszélünk, az arctekercsmasszázs csökkentheti a szorongást . Legtöbbször észre sem vesszük, ha megfeszülnek az arcizmok. Úgy tartják, hogy sok feszültséget "tartunk" az állkapocsban, és ezen izmok masszírozása és ellazítása nyilvánvalóan enyhíti ezt a feszültséget.
Így a bőrre gyakorolt jótékony hatások mellett az arctekercsmasszázs egyformán fontos hatással van hangulatunkra is.
Arctekercs mítoszok
Amint láttuk, számos tanulmány támogatja a természetes kövekkel végzett arcmasszázs egészségügyi előnyeit. Vannak azonban úgynevezett "mítoszok", amelyek túlzott elvárásokhoz vezetnek az archenger szerepével kapcsolatban, és elkerülhetetlenül csalódást okoznak.
- Az arctekercs nem segít a fogyásban. Bár serkenti a nyirokelvezetést, és a nyirok felszabadításával az arc karcsúbbnak tűnhet a masszázs után, az arctekercs valójában nem távolítja el a zsírt.
- Az arctekercs nem gyógyítja meg a betegségeket, de sokat javíthat rajtuk. A bőrgyógyászati állapotok, például a pattanások rendszeres masszázzsal enyhíthetők, mivel serkenti a keringést és az új, egészséges sejtek termelődését. Hasonlóképpen, az arctekercs ellazítja az arc és a nyak izmait, segít enyhíteni bizonyos betegségekből adódó fájdalmakat, de varázsütésre nem gyógyítja meg a betegséget.
Fontos megérteni, hogyan néznek ki a reális elvárások az arctekercsmasszázzsal szemben, hogy ne csalódjon.